ایجاد کورس‌های سوادآموزی برای کارکنان خدماتی ریاست جمهوری

کورس سوادآموزی برای کارکنان خدماتی اداره امور ریاست‌جمهوری با حضور جلالتمآب رولا بی‌بی‌گل غنی خانم اول، رئیس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری و معین سوادآموزی وزارت معارف افتتاح شد.

رولا بی‌بی‌گل غنی، خانم اول، در مراسم افتتاح این برنامه با اشاره به اهمیت خواندن و نوشتن گفت که سوادآموزی و امحای بی‌سوادی از جمله اهداف توسعه پایدار است که اجرایی شدن و تطبیق آن برای افغانستان ضروری و دارای اولویت است.

دکتور سردارمحمد رحیمی، معین سوادآموزی وزارت معارف، گفت که براساس مصوبه شورای وزیران، باید تمام کارکنان خدماتی در برنامه‌های آموزشی تنظیم و از نعمت سواد برخوردار شوند. وی افزود که در دور اول این برنامه برای ۲۵ کارکن خدماتی اداره امور ریاست‌جمهوری در ۹ ماه آموزش داده می‌شود.

معین سوادآموزی وزارت معارف گفت که بر اساس حکم قانون اساسی و قانون معارف افغانستان، تمام وزارت‌ها و ادارات مستقل دولتی در توسعه سوادآموزی و محو بی‌سوادی مسؤولیت مشترک دارند.

قابل ذکر است که چندی قبل دفتر خانم اول سه هزار جلد کتاب سوادآموزی را در راستای کاهش بی‌سوادی در کشور، به معینیت سوادآموزی وزارت معارف کمک نموده بود. برعلاوه به تعداد ۱۰۰۰ جلد کتاب الفبای انتخابات را برای صنوف سواد آموزی چاپ و توزیع نموده است.

این برنامه تا دست‌یابی تمام کارکنان خدماتی اداره امور ریاست‌جمهوری به نوشتن و خواندن ادامه می‌یابد.