جلسه هیئت رهبری معینیت سوادآموزی

IMG_3018 IMG_2948 IMG_3017 IMG_3014 IMG_2981

این جلسه، به رهبری دکتر سردارمحمد رحیمی معین سوادآموزی وزارت معارف و با حضورداشت حامده‌ هما نورستانی سرپرست ریاست بسیج ملی و بررسی، الله باز جم رئیس برنامه‌ ها، نجیب‌الله اعتمادی کارشناس دفتر مقام و جمعی از کارمندان ارشد معینیت سوادآموزی قبل از ظهر امروز ۲۵ حمل ۱۳۹۸ در تالار کنفرانس این اداره برگزار گردید.
در این جلسه افراد مسئول از اقدامات انجام‌شدۀ اداره مربوطه ‌شان گزارش ارائه نموده اظهار داشتند که در راستای عملی ‌سازی فیصله ‌های هفتۀ گذشته جلسۀ هیئت رهبری از هیچ‌گونه سعی و تلاشی دریغ نکردند و متعهدانه به آن عمل نمودند.
در ادامه جلسه دکتر سردارمحمد رحیمی روی افزایش ظرفیت اداره و حل مشکلات آن، ایجاد احساس مسئولیت لازم و کامل در افراد اداره، تعقیب و بررسی از جریان تطبیق تفاهم ‌نامه ‌های امضا شده با وزارت ‌خانه‌ ها و طبقه‌‌بندی آن‌ها بر اساس زمینه کاری و تخصصی هر اداره، بازنگری تمام تفاهم ‌نامه‌ های موجود با هر اداره جهت افزایش سطح سواد کارمندان آن‌ها و کاهش بی‌سوادی، تلاش در جهت الگوساختن معینیت سوادآموزی در سطح وزارت معارف نسبت به سایر معینیت‌ها تأکید کرد.
آقای رحیمی خاطرنشان ساخت که بخش برنامه‌ ها، پلان و کارشناس دفتر مقام طی یک نشستی با کارشناسان وزارت‌خانه ‌های داخله، دفاع و ریاست امنیت ملی، کمیت و کیفیت سوادآموزان، نرخ سواد و میزان بازخورد مثبت کورس‌های سوادآموزی را در وزارت‌خانه‌ های ذکر شده و ریاست امنیت ملی بررسی کرده تا باشد که گزارش آن را به کمیته ملی سواد و رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان ارائه نمائیم.
در پایان جلسه نیز فیصله به عمل آمد تا کمیتۀ تخنیکی روی چهارچوب (فارمت) پلان کاری سالانه سال ۱۳۹۸ کار کرده و تا پایان هفته جاری آن را نهایی ساخته و در جلسۀ بعدی به مقام معینیت پیشکش نمایند.